Jak pisałem, to nie miałem pomysłu na tytuł

Przyjmując założenie, że dobra ma 24h, że na sen przeznaczam 8h dziennie i tylko ten czas interpretujmy jako bycie całkowicie offline prosta matematyka nam powie, że pozostałe 16h przeznaczam na aktywność. Od poniedziałku do piątku w dużej mierze jest to aktywność zawodowa, a w weekend w dużej mierze prywatna. Przyjmując ilość dni w miesiącu maju mamy 31 dni X 16h aktywności dziennie = 496h aktywności miesięcznie. Rescuetime posiada informacje o sposobie spędzenia przeze mnie 289h w maju 2013, czyli o 58% mojego czasu aktywności!

W tym momencie musi paść wyjaśnienie czym jest i co robi Rescuetime. To aplikacja instalowana na komputerze (komputerach) oraz telefonie, która monitoruje naszą aktywność, odwiedzone strony, dokumenty nad którymi pracowaliśmy – słowem wszystko. Oczywiście możemy z tymi danymi zrobić wiele ciekawych rzeczy, ale temat na inny post. Istotnym jest, że jeśli mamy włączony komputer, a przez jakiś czas przebywaliśmy z dala od tegoż komputera, to po powrocie do niego Rescuetime może poprosić nas o krótką informację co też robiliśmy (definiowalne i opisowe parametry), a moje ustawienia to Alek, offline, phone call, home work.

Dzięki powyższemu jestem w stanie bardzo dokładnie odpowiedzieć na pytanie ile czasu na co poświęcam, a z tego równie dokładnie jestem w stanie powiedzieć ile czasu jestem online! I tak w ramach przykładu w maju byłem online przez 203h, czyli blisko 41% całkowitego czasu mojej aktywności, a na Facebook’a w maju poświęciłem 6h 5m, z czego 50% czasu spędziłem korzystając z mobilnej aplikacji Facebook’a.

Impulsem do tego wpisu była lektura internecie bez przerw, bez czekania – gapless internet dzięki Google Fiber.

Dlaczego o tym piszę ? Ponieważ coraz bardziej doskwiera mi ślamazarny internet…mam wrażenie, że większość czasu online to czekanie…na wszystko w internecie trzeba czekać…i to wszechobecne, kręcące się kółko…

Znacie  jakąś apkę, która zlicza ten waiting time, gap time ? Z chęcią zainstaluję.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: ogólne z tagami: , , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *