InPost może sprzedawać produkty ?

Na branżowej grupie pojawił się wątek o ofercie InPost’u na zestaw patelni. I w sumie nie ma w tym nic nadzwyczajnego do póki nie puścić wodzy fantazji i nie doszukać się w tym testu…

…możliwości sprzedaży dużej ilości masowego produktu poprzez umieszczenie go w wielu paczkomatach i umożliwienia wypromowania, zakupu oraz odbioru produktu w ciągu dosłownie kilku chwil :)

Wielu z Was otrzymało zapewne mailing, w którym InPost zachęca do zakupów w wybranych sklepach. Wielu z Was korzystało zapewne z odbioru w paczkomacie. Takie osoby wydają się dobra bazą reklamową do promocji w/w sposobu sprzedaży.

Osobiście nie mam dużego problemu z wyobrażeniem sobie kampanii reklamowej umożliwiającej zakup i odbiór produktu z paczkomatu, zwłaszcza że ograniczona ilość takich produktów (z uwagi na ograniczoną pojemność paczkomatu) tylko zwiększa poczucie wyjątkowej okazji u odbiorcy takiego komunikatu.

Nie mam też problemu z wyobrażeniem sobie, że sprzedaż via Groupon może być proof of concept dla tego pomysłu.

Paweł Lipiec zapisałem, a czas pokaże o ile się pomyliłem ;)

[Aktualizacja 11 maj 2013] Oficjalna informacja prasowa wydaje się potwierdzać kierunek rozwoju oferty Paczkomatów. Uruchomienie usługi Łowcy Rabatów, to realizacja strategii „gdzie kupujący, tam i sprzedający”. Taka strategia przez lata była skuteczna dla serwisu Allegro, więc z pewnością będzie skuteczna dla Paczkomatów InPost’u.

„Paczkomaty InPost to nie tylko partner logistyczny, który szybko i tanio dostarczy przesyłkę. Dzięki innowacyjnym projektom marketingowym zapewniamy naszym partnerom silne wsparcie sprzedażowe. Umożliwiamy skuteczne wypromowanie oferty w najważniejszych dla branży okresach np. przed Gwiazdką. Takie narzędzia jak aplikacja Łowcy Rabatów pozwala na stałe wsparcie sprzedaży partnerskich sklepów i zwiększenie liczby peaków sprzedażowych“ – mówi Jacek Siekierczak, Brand Manager, Paczkomaty InPost.

Informacja zaczerpnięta z serwisu Ekomercyjnie.pl, a poniżej zamieszczam zrzut ekranu z serwisu http://www.paczkomaty.pl/wiecejkorzysci/ z dnia 11 maj 2013.

Łowcy Rabatów serwis Paczkomatów InPost'u

Ten wpis opublikowano w kategoriach: łyk inspiracji z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to InPost może sprzedawać produkty ?

  1. Paweł Lipiec powiedział:

    Pażywiom – uwidim ;)

  2. Daj znać: Operator pocztowy z diabelnie dobrą logistyką - blog.Tybon.pl | Internet | mobile | eCommerce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *