Aby więcej sprzedać, przyślij towary do Allegro

W branży e-handlu szeroko komentowane są ostatnie zmiany wprowadzane w serwisie aukcyjnym Allegro i porównywarce cen Ceneo należącej do tej samej Grupy.

Inspiracja

W S06E03 Dexter’a na aukcję w jednym amerykańskim serwisie trafia rekwizyt z archiwum wydziału zabójstw Miami. Inspiracją dla tego postu był fakt, że zanim sprzedawca mógł wystawić przedmiot do licytacji musiał go wpierw wysłać do tego serwisu.

Sytuacja

E-przedsiębiorcy są [delikatnie mówiąc] sceptycznie nastawieni do zmian cennika serwisu aukcyjnego. Żywa dyskusja toczyła się na forum Allegro i na wielu innych forach/grupach dyskusyjnych/komunikatorach itp.
Czy to zmiany na lepsze każdy oceni indywidualnie i zagłosuje własnymi nogami.

Podobnie sceptycznie część sprzedawców internetowych podchodzi do zmian w porównywarce cen Ceneo, a konkretnie do jej najnowszej funkcjonalności umożliwiającej użytkownikom kupowanie bezpośrednio w porównywarce, bez konieczności przechodzenia do sklepu internetowego.

Projekcja

Puśćmy zatem wodze fantazji i zróbmy mały wybieg w przyszłość, by pomarzyć, iż kolejnym krokiem w rozwoju ułatwień dla kupujących mogłoby być wprowadzenie możliwości przesyłania towaru oferowanego na Allegro do magazynów Grupy, by zagwarantować kupującym nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale i dostępność towaru oraz jego natychmiastową wysyłkę [np. po wpłacie przez PayU]. Z perspektywy kupującego świetne rozwiązanie, a i sprzedający powinni docenić ;) usprawnienie pozwalające oszczędzić czas na pakowanie i wysyłkę towaru.

Skorzystał(a)byś z takiej usługi ? Proszę zaznacz w komentarzu jeśli sprzedajesz na Allegro.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: ogólne z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *